Theatervoorstelling 2020

Het Temmen van de Feeks

Signore Baptista heeft twee dochters. De jongste, Bianca, ziet er braaf en lief uit en alle mannen willen haar. Katharina, de oudste, wordt een feeks genoemd en alle mannen verafschuwen haar. Baptista neemt een heftig besluit: eerst moet Katharina een man krijgen en pas daarna mag Bianca trouwen.

William Shakespeare schreef Het temmen van de feeks, het schokkende verhaal van Katharina die door de verleider Petruchio wordt getemd, aan het einde van de zestiende eeuw. Is het een komedie of serieus bedoeld? Waarom is een vrouw die zich niks laat vertellen een feeks? Mogen mannen alles doen omdat boys will be boys? In drie bingewatchwaardige afleveringen worden onderwerpen als de liefde, verleiding en het huwelijk bevraagd door het jonge collectief van Poldertheater. Is de zogenaamde feeks niet gewoon de aantrekkelijkste vrouw ter wereld? De voorstelling is geïnspireerd op series als 13 Reasons Why en Sex Education en komt op voor al diegenen die anders zijn en zich niet willen aanpassen.

Duur: 60 minuten

Credits

Spel

Kedves van den Berg, Lisa Carreno, Silva Eij, Lerenzo Gortmans, Lou Hitters, Lea Maas, Kim Vianen, Chayn van Westerloo

Regie

Sheila Bosman, Lizzy Hennequin

Tekst

Poldertheater naar William Shakespeare

Regie en geluidsontwerp

Mark Bergwerff

Decorontwerp

Udo Thijssen

Kostuumontwerp

Aimée Gersons

Lichtontwerp

Maarten Verheggen

Projectie

John Lippens

Productie

Sanne Jonkers, Niek Putman

Educatie

Kiki Jaski, Noufri Bachdim, Yahmani Blackman, Dorothy Blokland, Lisa Carreno, Annemarie de Gee, Cheyenne Herdigein, Guillano Herdigein, Esmee de Jong, Amro Kasr, Rianne Meboer, Reinier Noordzij, Ryan Pinas, Loes van der Staak, Remi Walsarie

Artistiek leider

Janwillem Slort

Zakelijk team

Tynke Hiemstra, MaartenJan Hoekstra

Boekhouding

Artlupa

Flyerontwerp

Meeusontwerpt

Met dank aan

Rubin Ajlouni, Ryan van der Elst, María Fahim, Azra Golbach, Erwin Kiene, Loredana Manca, Drussilla Mputu-Mola, Marleen Nieuwenhuijse, Nzinga Nortan, Lisa Zweerman

Zoeken...